خبرها

7 مورد برای اعتماد هنگام خرید اینترنتی

۱. اولین و مهم‌ترین مورد برای اطمینان به فروشگاه اینترنتی موردنظر، نماد اعتماد آن است. برای مطلع‌شدن از اعتبار نماد اعتماد روی آن کلیک کنید و تمام جزئیات آن را با دقت مطالعه کنید، همچنین در این صفحه می‌توانید اطلاعات دقیق صاحب فروشگاه مانند آدرس، شماره تماس و … را هم مشاهده کنید.

۲. به آدرس شعبه‌های فروشگاه، تلفن‌های تماس و راه‌های ارتباطی فروشگاه دقت کنید و از صحت آنها کاملاً مطمئن شوید. برای اطمینان از صحت آدرس نوشته شده در نماد اعتماد، کافی است آدرس را در اپلیکیشن‌های مسیریاب مانندgoogle map جست و جو کنید و یا نام و شهر فروشگاه را در گوگل جست و جو کنید تا جزئیات فروشگاه از جمله تلفن تماس، آدرس و وبسایت فروشگاه برای شما نمایش داده شود.

۳. امنیت وبسایت را بررسی کنید. این کار به سادگی امکان‌پذیر است. آیا در کنار آدرس سایتی که در حال خرید از آن هستید یک آیکون قفل کوچک هم قرار دارد؟ این قفل به شما می‌گوید، سایتی که در حال بازدید از آن هستید، سیستم محافظت از حریم خصوصی را نصب کرده است. این وبسایت ها اطلاعاتی مانند رمز عبور و اطلاعات مالی را به صورت کاملاً ایمن انتقال می‌دهند.

۴. مورد بعدی در مورد خرید محصولات سالم که باید از آن مطمئن شوید این است که آیا محصولات را به صورت سالم و طبیعی عرضه می کنند که در مجموعه حیات سبز با هدف زندگی سالم تمامی محصولات خود را تضمین نموده و ضمنا شرکت حیات سبز ترشیز دارای مجوز از سازمان غذا و دارو می باشد.

۵. روش‌های پرداخت سایت را بررسی کنید. آیا روش‌های پرداخت متنوعی پیش‌روی شماست؟ آیا فروشگاه اینترنتی مورد نظر از درگاه‌های بانکی معتبر استفاده می‌کند؟ فراموش نکنید حتماً هنگامی که به صفحه پرداخت بانک متصل می‌شوید به نوار آدرس بالا توجه کنید تا آدرس نوشته شده دقیقاً مطابق این تصاویر باشند.

۶. سرعت و نحوه پاسخگویی تلفنی را بسنجید. آیا سوالات شما به درستی و با حوصله پاسخ داده می‌شوند؟ آیا سایت مورد نظر، پشتیبان آنلاین هم دارد که بتوانید با آنها در فضای سایت چت کنید؟ آیا پاسخ سوالات شما شفاف و بدون پیچیدگی داده می‌شوند؟ طرز گفت و گو و پاسخ دادن سوالات مشتریان از جانب پشتیبانی سایت تأثیر بسیار زیادی در اطمینان خاطر مشتریان دارد. اگر پشتیبانی سایت با دقت و حوصله تمام با شما صحبت کرد و اطلاعات کافی به همراه جزئیات در اختیار شما قرار داد، می‌توانید آسوده خاطر شوید.

۷. آخرین موردی که باید به آن توجه کنید، به روز بودن محتوای داخل سایت است. دقت کنید، آخرین باری که از نظر محصولات یا ظاهر، در سایت تغییری ایجاد شده چه زمانی بوده؟ به تاریخ مقالات و درج محصولات سایت توجه کنید، اگر کالایی را پسندیدید و قصد خرید آن را داشتید حتماً به تاریخ درج آن محصول دقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *